Лудогорец показа убийствена ефективност пред гола и наниза шест попадения на Локомотив (Пловдив), за да спечели с 6:1 у дома. Шампионите направиха нова крачка към сезон без загуба в първенството, докато пловдивчани инкасираха тежкото поражение само няколко дни преди защитата на Купата на България срещу ЦСКА в сряда.

Козмин Моци откри резултата след по-малко от минута игра. Румънският ветеран засече с глава центриране на Антон Недялков и откри за 1:0 в 40-ата секунда в Разград. Добра комбинация на домакините премина през няколко играчи, Джордан Икоко центрира отдясно, а Вандерсон засече топката по идеален начин, за да разстреля Илко Пиргов - 2:0 в 13-ата минута.

Головете продължиха, като Вандерсон се разписа за втори път в 22-ата минута, когато се откъсна между защитниците на Локо и стреля извън обсега на Пиргов - 3:0. Само десетина минути по-късно дойде нов бразилски гол, този път дело на Каули, стрелял първо с десния крак, след което топката се върна при него, последва изстрел с левия и нов гол за 4:0.

Второто полувреме започна със затишие откъм голове, а първият след почивката бе за Локомотив (Пловдив). Кенан Муслимович намали с дебютното си попадение за 4:1 в 67-ата минута, но само седем по-късно Лудогорец пак поведе с 4 гола. Жоржиньо завърши перфектна триходова атака на шампионите за 5:1, а три минути преди изтичането на редовното време Мавис Чибота отбеляза за шести път с прецизен прехвърлящ удар за финалното 6:1.