Нюкасъл сътвори шокиращ обрат и победи Манчестър Сити с 2:1, правейки страхотен подарък на Ливърпул.

Това е сериозен удар по амбициите на Сити да защити шампионската си корона.

Загубата остави шампионите на 4 точки от "мърсисайдци", които са и с мач по-малко и тази разлика може да набъбне на 7 пункта още в сряда вечерта.

Мачът не предвещаваше подобен развой, след като Сити поведе само 25 секунди след началото на мача.

Лерой Сане се възползва от хаос в заспалата отбрана на Нюкасъл и откри.

След гола започна характерната за Сити доминация при владението на топката и безкрайните подавания.

Двубоят бе изцяло в ръцете на гражданите, които сякаш мислеха, че всичко е решено, докато не дойде 66-ата минута.

Центриране в наказателното поле на "гражданите" не бе изчистено добре и Соломон Рондон изравни, разтърсвайки момчетата на Пеп Гуардиола.

Снимка: Getty images/ Guliver photos

От този момент в играта на английския шампион настана хаос, играчите се изнервиха, а глупава грешка на Фернандиньо доведе до дузпа за Нюкасъл десет минути преди края.

Мат Ричи се нагърби с изпълнението и вкара - 2:1.

До края Сити не успя да се спаси от загубата и ще трябва да се надява на повече от две грешки на Ливърпул в оставащите мачове до края.