Носителят на Лига Европа Аталанта и шотландския шампион Селтик завършиха наравно 0:0 в третия кръг от груповата фаза на Шампионска лига.

Срещата в Бергамо буквално се игра на една врата, като италианците трябва да съжаляват, че не взеха трите точки след множество пропуски.

Селтик на Брендън Роджърс игра опълчение в опит да измъкне точката и добре подредената му защита свърши работата. Това е второ нулево равенство за Аталанта в турнира след това срещу Арсенал, но тимът на Джан Пиеро Гасперини вече има пет точки, след като победи в миналия кръг Шахтьор (Донецк). За Селтик активът вече е четири точки, след като шотландците победиха Слован Братислава и загубиха от Борусия (Дортмунд).

Много важна роля за измъкнатата точка от Селтик имаше вратарят Каспер Шмайхел, който направи добри спасявания, а веднъж бе спасен и от гредата.

В 18-ата минута бергамаските се разминаха с гола, когато Марио Пашалич засече центриране от левия фланг с глава и топката срещна напречната греда. Секунда лед това пробва добавка по същия начин, но този път прати кълбото над вратата.

Мачът продължаваше да се играе само на една врата и Аталанта направи още много пропуски през тази част. Този път удар на Пашалич беше спасен от Каспер Шмайхел, а секунди по-късно Давиде Запакоста прати топката много високо от добра позиция.

В края на полувремето бергамаските имаха още един златен шанс. След центриране от корнер Матео Ретеги стреля с глава на близката греда и Шмайхел отново се намеси блестящо. Датчанинът остави своите в мача.

Селтик погледна по-смело напред в началото на втората част и в 49-ата минута удар на Алекс Вале рикошира коварно, за да се стигне до хубаво спасяване на Марко Карнезеки, който трябваше да се разтегне максимално.

Това обаче беше моментен проблясък, защото Богинята продължи да тормози противниковата защита. В 58-ата минута опитният халф Мартин де Роон отправи качествен удар в долния десен ъгъл на Шмахейл, но бившият страж на Лестър отново беше на ниво.

Шарл де Кетеларе и отново Запакоста донесоха последните пропуснати възможности за домакините и в крайна сметка феновете им останаха разочаровани от резултата.