Лионел Меси се позабавлява и отпразнува спечеления от Аржентина трофей "Финалисима" с пет гола.

Това се случи в една доста странна и нетипична контрола между Аржентина и Естония, която южноамериканската страна спечели с 5:0.

Едва ли разгромът на една от най-слабите европейски футболни нации е изненада, а по-скоро фактът, че след тежък сезон и мач срещу Италия преди три дни, Лионел Меси реши да остане всичките 90 минути на терена тази вечер.

И той ознаменува тези минути с пет гола, увеличавайки актива си на 86 попадения за Аржентина в 162 двубоя.

Освен това с този мач бе увеличена и серията без загуба на аржентинците, която вече се състои от 33 мача, с четири по-малко от рекорда на Италия от 37 срещи.

Двубоят срещу Естония също така бе осмият, в който Меси вкарва три или повече попадения за родината си. В официални мачове той го е правил срещу Панама, Еквадор и Боливия, а в контроли срещу Бразилия, Швейцария, Гватемала и Хаити.