Историческият финал за Копа Либертадорес между аржентинските грандове Бока Хуниорс и Ривър Плейт бе определен от мнозина за "Мача на века".

Той трябваше да се играе в събота, но поройният дъжд над Буенос Айрес го премести за ден по-късно, а двата тима напълно оправдаха очакванията за зрелище.

Мачът на "Ла Бонбонера" завърши наравно 2:2 и всичко ще се решава на 24 ноември в дома на Ривър Плейт - "Ел Монументал".

Четири гола, невероятна атмосфера, множество положение и бърз футбол зарадваха милионите из цял свят, които чакаха мача.

Снимка: Getty images/ Guliver photos

Пред изпълнените с фенове на Бока трибуни, двата отбора не спряха с атаките, оставяйки феновете без дъх.

Домакините успяваха на два пъти да поведат, но Ривър Плейт не се даваше и заслужи равенството, като ще решава всичко в своя дом, макар в турнира да не важи правилото за гол на чужд терен.

Резултатът бе открит след 34 минути игра, когато Рамон Абила влезе в наказателното поле и стреля, а вратарят изби удара му. Топката обаче се върна отново в Абила, който с втория си опит вкара в близкия ъгъл на Армани, а "Ла Бонбонера" полудя.

Около минутa по-късно обаче атмосферата бе коренно различна. След изпълнението на център, Ривър Плейт организира бърза атака, Лукас Прато бе изведен сам срещу вратаря и върна гола.

На стадиона, който преди минута бе пред срутване от подскоците на 50 хиляди аржентинци, настана гробна тишина.

Ривър бе отборът, който имаше по-добрите положения през полувремето, но вратарят Аугустин Роси на няколко пъти спаси Бока.

Така се стигна до добавеното от съдията продължение, когато играч на Бока Хуниорс центрира топката от фаул, а Дари Бенедето я отклони с глава, пращайки я за втори път във вратата на Ривър - 2:1.

През втората част Ривър обаче успя отново да се върне в мача. След час игра Карлос Изкейрос си вкара автогол. Защитникът на Бока опита да изчисти топката, но я прати в собствената си врата за 2:2.

Отборът на Бока като по чудо не стигна до победата, след като минута преди края Карлос Тевес предостави топката на страхотна позиция за Дарио Бенедето, но нападателят направи ужасяващ пропуск.

Така двата тима не излъчиха победител, а всички очакват новото шоу с марка Суперкласико на 24 ноември.