Черно море направи успешна крачка в битката за първата шестица на родния елит.

"Моряците" победиха Царско село с 1:0 у дома, като два мача преди плейофната фаза, се изравниха по точки с шестия Берое, който утре гостува на ЦСКА.

Зрителите на стадион "Тича" обаче не станаха свидетели на възможно най-атрактивния двубой. В играта на двата тима имаше прекалено много грешки, а сблъсъците и нарушенията също бяха в изобилие.

Решителният момент в мача дойде в 32-ата минута, когато Матиас Курьор изпълни пряк свободен удар, който се удари в бедрото на тичащия по посока вратата Даниел Димов и се превърна в гол.

Куриозно попадение, което обаче се оказа с цената на три точки за Черно море.

През втората част гостите от Царско село определено бяха по-активният тим в опитите си да стигнат до изравнителен гол.

Единствената чиста ситуация обаче се откри пред Андерсон Кордейро, който се озова очи в очи с Митрович, но вратарят спаси.

Снимка: BulFoto

Три минути преди края Курьор пропусна да реши всичко, но останал на отлична позиция, той реши да търси подаване вместо удар и сбърка.

Това обаче не се оказа фатално, защото Черно море удържа аванса си и все още мечтае за място в топ 6.

Царско село от своя страна е на 11-а позиция с 22 точки, като по всичко личи, че ще предстои тежка битка за оцеляване.