Отборът на Наполи се класира за финала за Купата на Италия.

Неаполитанците завършиха наравно 1:1 с Интер, но благодарение на победата си с 1:0 от първия мач през февруари, с общ резултат от 2:1 се класираха за мача за трофея.

Така на 17 юни в Рим, Наполи ще се изправи срещу Ювентус във финалния мач.

Това е десети финал в историята на Наполи, като тимът ще търси своя трети трофей от турнира в последните 10 години и общо шести в цялата им история.

Заради загубата си в първия двубой, играчите на Интер се хвърлиха да търсят гол още с началото на мача, като постигнаха целта си след само две минути игра.

Попадението обаче падна доста комично, защото Кристиан Ериксен успя да отбележи директно от корнер.

Естествено, че датчанинът искаше да центрира топката, но тя мина покрай няколко играчи и влезе във вратата на Оспина, който нямаше добра видимост.

Този ранен гол обаче успокои двата тима. Общият резултат вече бе равен и те не предприемаха рискове, докато не дойде 41-ата минута.

Тогава Лоренцо Инсиние намери отлично Дрис Мертенс и белгиецът успя да изравни, давайки аванс на Наполи в общия резултат.

Логично до края на мача Интер бе много по-опасният и активен отбор.

"Нерадзурите" направиха всичко по силите си да вкарат нов гол, но Наполи удържа и ще играе отново на финал след пет години пауза.

В последния си финал през 2014-а, неаполитанците победиха Фиорентина с 1:0, а две години по-рано сразиха Ювентус с 2:0.