Реал Мадрид се класира за осминафиналите на Шампионска лига след домакинска победа с 2:0 над Борусия (Мьонхенгладбах) в Група "B".

"Белия балет" хвана последния влак за елиминациите, след като преди двубоя се намираше на третата позиция в групата и почти сигурно се нуждаеше от задължителна победа. Така и се оказа.

За разлика от равенството 2:2 срещу този съперник в края на октомври, сега хората на Зинедин Зидан показаха много добро ниво и заслужено стигнаха до победа с два идентични гола на Карим Бензема.

Французинът реши всичко още през първото полувреме, а през второто пропусне да оформи своя хеттрик, нацелвайки гредата.

И Реал, и Гладбах се класираха за следващата фаза, като "белия балет" спечели групата. В другия мач от нея Интер и Шахтьор направиха самоубийствено равенство 0:0, което праща украинците на третото място и съответно в Лига Европа, а "нерадзурите" приключиха извън граница.

Интер направи големи пропуски, като най-фрапантният от тях бе на Ромелу Лукаку в края.

Иначе на стадион "Алфредо Ди Стефано" в десетата минута Карим Бензема даде аванс на "белия балет". Той реализира с глава след центриране от десния фланг на Лукас Васкес.

В 32-ата минута ситуацията се повтори - страхотен удар с глава на френския национал, но този път подаването бе на Родриго - 2:0.

В края на полувремето Реал вкара за трети път, но попадението на Рафаел Варан правилно бе отменено заради засада.

Гладбах направи двойна смяна на почивката, но тя не свърши работа през второто полувреме. Бензема отново пропусна с глава, а в 73-ата удари и гредата, като този път шутира.

Само шест минути по-късно Реал за втори път нацели гредите, като този път автор на удара бе Васкес.