Чешкият шампион Славия (Прага) измъкна много престижно равенство 0:0 на "Камп Ноу" в четвъртия кръг на Група "F" в Шампионска лига.

Отборът на Индрих Тришовски отново показва, че е приятната изненада на турнира, след като преди това направи равенство с Интер в Италия и незаслужено загуби от Барселона на свой терен.

Каталунците далеч не изиграха слаб мач, но множество пропуски направи Лионел Меси, не без помощта на вратаря Ондреж Колар, който беше перфектен. Славия освен всичко направи няколкo опасни контраатаки и далеч не излезе на митичния "Камп Ноу" само да се защитава. Все пак два гола на каталунците бяха отменени правилно.

Барселона записа втори пореден разочароващ резултат след загубата с 1:3 от Леванте през уикенда и ще трябва да работи още, за да затвърди първото си място в груповата фаза.

Славия изненадващо имаше първия по-сериозен шанс да поведе в резултата. След рикошет от удар при малък ъгъл в четвъртата минута Тер Щеген трябваше да показва впечатляващ рефлекс, за да опази вратата си суха.

В 11-та минута Нелсън Семедо можеше да открие за каталунците след хубав пробив по десния фланг, но ударът му бе спасен от вратаря Ондреж Колар.

Последваха минути с много красив и бърз футбол, като Славия далеч не игра лошо и имаше своите опасни контраатаки.

Снимка: Getty Images/Guliver Photos

В 36-та минута дойде много добър шанс за Барса чрез гения на Меси. Той тръгна с топка в крака от центъра на терена и от границата наказателното поле отправи шут, с който разтресе гредата. И това, макар че имаше двама противникови играчи до себе си. Малко след това отправи и точен удар от пряк свободен удар.

В 43-та минута Меси имаше нова възможност. Стреля мощно, но в обсега на вратаря, който изби топката в корнер. От последвалото изпълнение Пике стреля също силно с глава, но Ондреж Колар отново беше впечатляващ.

В края на полувремето Богдан Станчу реализира за гостите в поредната им опасна атака, но попадението правилно бе отменено заради засада.

Чешкият страж Колар направи поредното си впечатляващо спасяване в 55-та минута, когато Сержи Роберто бе изведен непосредствено пред него и пропусна.

Малко след това втори гол на Барса бе отменен. Мееси получи зад отбраната и подаде на Видал, който вкара на празна врата. Аржентинецът бе в изключително тънка засада.

В 77-та минута дойде още едно уникално спасяване на Ондреж Колар. Отново след удар от много близо, но този път на Меси, който щеше да се използва от пас на Фати.

След равенството Барселона остава начело с осем точки, а Славия е на четвъртото място с две точки.

В друг мач от група "G", който се игра по същото време, Лайцпиг победи Зенит като гост с 2:0.