Щутгарт драматично се спаси от изпадане и запази мястото си в Бундеслигата и за следващия сезон.

В последния кръг "мерцедесите" спечелиха с 2:1 срещу Кьолн след гол в последната минута и така изпревариха Херта. Берлинчани пък ще трябва да минат през бараж, след като паднаха с 1:2 от Борусия (Дортмунд).

Мачът бе последен за звездата на тима Ерлинг Холанд в Бундеслигата. Голаджията се сбогува с феновете по най-добрия начин, вкарвайки единия от головете.

Както е ясно, в края на месеца той официално ще се присъедини към Манчестър Сити.

С победата пък Борусия завършва на второ място в класирането - на 8 точки от шампиона Байерн.

Освен на дъното, интрига имаше и за последното място, даващо право на участие в Шампионската лига. Освен Байерн, Борусия и Леверкузен, там ще играе и РБ Лайпциг, който успя да завърши четвърти.

Арминия (Билефелд) пък последва Гройтер Фюрт като директно отиващ в долния ешелон.

Новият сезон в елита на германския футбол ще стартира на 5 август и ще продължи до 23 май 2023 г.