Левски и ЦСКА 1948 завършиха наравно 0:0 в дербито на 16-ия кръг в Първа лига, което се игра на "Георги Аспарухов".

По този начин кризата с резултати на "сините" продължи, като те не успяха да спечелят в четвърти пореден кръг - трето поредно равенство, преди което дойде и загубата от Славия.

Отборът на Станимир Стоилов направи не малко пропуски в пореден мач под бурната подкрепа на своите фенове, а "червените" на Любослав Пенев ще са доволни от резултата, тъй като предимно приемаха играта в своята половина. Те остават непобедени през сезона от Левски, след като взеха успеха в първия мач между двата отбора в началото на сезона. Те имаха възможности да се поздравят с успех и днес.

Равенството оставя Левски на шестата позиция с 27 точки след 14 изиграни мача, а ЦСКА 1948 е трети с 32 точки, колкото има и Лудогорец, но с три изиграни мача по-малко.

Снимка: Bulphoto

Първият интересен момент в двубоя дойде в осмата минута, когато звездата на гостите Ивайло Чочев падна в наказателното поле, след като Андриан Краев го дръпна с ръка. Халфът на "червените" поиска дузпа, но такава не бе отсъдена от главния рефер Георги Гинчев. "Сините" пък имаха претенции за директен червен картон на Елитон, който удари с лакът Роналдо.

Що се отнася до шансовете за гол първият истински такъв дойде в 24-ата минута и се откри пред Левски, когато Георги Миланов опита диагонален удар по земя, но топката мина покрай вратата. Малко по-рано шут на Ради Кирилов пред другата врата бе блокиран от защитник.

В края на първото полувреме ЦСКА 1948 имаше златен шанс да открие резултата, когато след центриране от ъглов удар Елитон стреля с глава от много близка дистанция, но Пламен Андреев спаси. След последвалия корнер вратарят пак се прояви след изстрел на Евгений Сердюк. "Сините" по чудо оцеляха.

През втората част Левски организира няколко хубави атаки, а в 59-ата минута Роналдо направи поредния си пропуск през сезона, като стреля покрай вратата по земя.

Три минути по-късно стадион "Георги Аспарухов" избухна след страхотен далечен удар на Филип Кръстев, който обаче разтресе гредата. Импулсът на "сините" бе виден в този период.

В 65-ата минута те отново не вкараха след нов златен шанс. Първо удар а Роналдо бе блокиран, а при добавката Георги Миланов стреля до дясната греда. Вратарят Даниел Наумов само изгледа топката в тази ситуация.

Шансове за "червените" също не липсваха като при контраатака Ради Кирилов направи добър дрибъл и излезе срещу вратаря Пламен Андреев, но ударът му бе прекалено слаб.

До края на мача Левски беше по-активният отбор в атака и направи още пропуски. Цунами не вкара след удар с глава, а изстрели на Краев и Миланов прелетяха над вратата.