Славия направи грешна стъпка срещу последния в класирането Спартак (Варна), но все пак остана непобеден на своя "Александър Шаламанов".

Двата тима направиха равенство 2:2 в столицата, което със сигурност е изненадващ резултат предвид изходните позиции на двата тима преди мача.

Славия бе на седмото място и се надяваше на победа, с която да измести Левски от шестата позиция, докато Спартак бе на дъното в класирането със само една точка от гостуванията си до момента.

С получилия се резултат двата тима така и не промениха позициите си, а само добавиха по точка към своя актив, която със сигурност е разочароващата за домакините.

Но с огледа развоя на двубоя Славия трябва да се радва, че не загуби, защото на два пъти изостана в резултата в този слънчев неделен следобед.

В едно първо полувреме, в което видяхме много малко в атакуващ план от двата отбора, а Тони Тасев от Славия изпусна на празна врата, с гол аванс успя да се оттегли отборът на Спартак.

Снимка: Bulphoto

Буквално в последната минута на полувремето с доза шанс гостите поведоха, а своя дебютен гол в родния елит вкара украинецът Денис Баланюк.

Първият миг с доза шанс бе опитът за удар на Румен Руменов, който бе крайно нескопосан, но пък се превърна в ефектен извеждащ пас, а след това самият Баланюк не успя да вкара сам срещу вратаря, но след двоен рикошет топката се удари в него и все пак се дотъркаля отвъд голлинията.

С началото на втората част Славия заигра много по-акгресивно в търсене на изравняването изаслужено достигна до него в 53-ата минута.

След корнер Галин Иванов върна топката с глава към малкото наказателно поле, където Ахмед Ахмедов се разписа за 1:1.

И макар Славия да продължи да е по-активен на терена, то с нова чудесна контраатака Спартак нанесе своя удар. Здравко Димитров направи пробив и отличен пас, а Денис Баланюк отново не успя от първия опит, но от втория вкара и изведе "соколите" напред.

Но с оглед показаното от двата тима сякаш ремито бе заслуженият резултат, а то стана факт след може би най-красивият миг в мача.

Гол на Камило Нгуена в 79-ата минута , който с удар от воле от около 30 метра оформи крайното 2:2.