Швеция изненадващо победи Испания с 2:1 в най-интригуващата световна квалификация тази вечер.

Двата тима се срещнаха и по време на Евро 2020, когато шведите отново шокираха своя протиник, тогава удържайки нулево реми.

Днес от игрова гледна точка ситуацията не бе много по-различна. Испания владееше топакта в 75% от времето, имаше редица положения, но си изпати от шведската ефективност.

Двата тима си размениха по гол в рамките на минута. Карлос Солер откри за испанците в 4-ата, а със следващата атака Александър Исак изравни.

Решителния миг в мача бе в 57-ата минута, когато Виктор Клаесон донесе ценния успех за Швеция, който може да се окаже решителен по пътя към Мондиала.

Скандинавците имат две точки преднина пред Испания, като също така са и с мач по-малко от днешния си съперник.

Друг любопитен момент от вечерта бе първият мач на Германия с различен теньор от Йоаким Льов от 15 години насам.

Неговият наследник Ханзи Флик имаше наглед лека задача - гостувен на Лихтенщайн. Той успя да изпълни целта си изведе Германия до логичния успех, но той бе само с 2:0, доста по-скромно от очакваното.

Тимо Вернер откри едва в края на първата част, а до 77-ата минута резултатът продължаваше да е само 1:0 за Германия, докато Лирой Сане не реши всичко с втори гол.

Снимка: АР/БТА

Иначе от основните футоблни сили, Англия без никакъв проблем разгроми Унгария с 4:0, а Белгия спечели с 5:2 гостуването си на Естония.

Ето всички резултати от вечерта и класирането в групите:

Група "В"

Швеция - Испания 2:1

Грузия - Косово 0:1

Класиране: Швеция 9т. Испания 7т. Косово 3т. Гърция 2т. Грузия 1т.

Група "С"

Италия - БЪЛГАРИЯ 1:1

Литва - Северна Ирландия 1:4

Класиране: Италия 10т. Швейцария 6т. Северна Ирландия 4т. България 2т. Литва 0т.

Група "Е"

Естония - Белгия 2:5

Чехия - Беларус 1:0

Класиране: Белгия 10т. Чехия 7т. Уелс 3т. Беларус 3т. Естония 0т.

Група "I"

Унгария - Англия 0:4

Полша - Албания 4:1

Андора - Сан Марино 2:0

Класиране: Англия 12т. Полша 7т. Унгария 7т. Албания 6т. Андора 3т. Сан Марино 0т.

Група "J"

Лихтенщайн - Германия 0:2

Исландия - Румъния 0:2

Северна Македония - Армения 0:0

Класиране: Армения 10т. Германия 9т. Северна Македония 7т. Румъния 6т. Исландия 3т. Лихтенщайн 0т.