Швейцария поднесе голямата изненада на вечерта във футболната Лига на нациите като победи Испания като гост с 2:1 на "Естадио де ла Ромареда" в Сарагоса.

Тимът на Мурат Якин взе реванш за загубата с 0:1 от този съперник в първия мач помежду им, а освен това си увеличи драстично шансовете за сотаването в Дивизия "А".

Мануел Аканджи откри резултата за гостите в 21-ата минута след центриране от корнер. В 55-ата минута Жорди Алба изравни за 1:1 след добра работа на Марко Асенсио, но само три минути по-късно Бреел Емболо се разписа след още един ъглов удар и голът му се оказа победен.

Това беше много добра новина за отбора на Португалия, който разгроми с 4:0 Чехия в Прага. Десният бек на Манчестър Юнайтед Диого Дало вкара първите си два гола с националната фланелка, а съотборникът му Бруно Фернандеш също се разписа. В края остана време и за гол на Диого Жота. Кристиано Роналдо пък е с разбит нос след този мач заради единоборство с вратаря на съперника в началото.

Така Португалия поведе в групата с актив от 10 точки, докато испанците са втори с осем. Двата тима ще излязат в директен мач в Брага за първото място след три дни, като и равенство устройва португалците. Същото важи за швейцарците, които приемат Чехия в същия ден. И тук разликата е две точки - шест срещу четири.

Интересно е и в Дивизия "B", където голямата новина е победата на Сърбия над Швеция с 4:1 в Белград. Виктор Клаесон откри за гостите, но след това нападателят на Фулъм Александър Митрович се развихри и вкара втория си хеттрик с националната фланелка. След това се разписа и Саша Лукич.

По този начин в група 4 сърбите се изравниха с отбора на Норвегия, който загуби гостуването си на Словения с 1:2. Ерлинг Холанд вкара в още един мач за "викингите", но в края Андраж Шпорар и Бенжамин Шешко вкараха за обрат.

Норвегия и Сърбия са с по 10 точки и ще играят един срещу друг в Осло след три дни. При евентуално равенство норвежците се класират за Дивизия "А", тъй като спечелиха първия мач между двата тима. Швеция има едва три точки и приема Словения, който е с пет. Ако отборът на Яне Андерсон не спечели срещата, ще изпадне в Дивизия "C".

В група 2 на Дивизия "B" категоричен победител стана Израел, който в следващото издание ще играе сред големите риби на континента. Това стана ясно след домакинска победа с 2:1 над Албания тази вечер и недостижим актив от 8 точки. Исландия заема второто място с три и в последния си двубой гостува в Тирана. Това е групата на наказания отбор на Русия, който е без актив.

В група 1 на Дивизия "B" Шотландия направи обрат в дербито срещу Ирландия и спечели с 2:1, като по този начин задържа първото си място с 12 точки. Украйна е с 10 и двата тима излизат в директен сблъсък в последния кръг, който ще се играе в Полша. Равенство ще стигне на "гайдарите", за да се класират при най-добрите. Ирландия пък приема Армения и ако не загуби, ще прати съперника в Дивизия "C".

Нея пък напусна отборът на Гърция ,който така или иначе вече е част от Дивизия "B". Южните ни съседи загубиха регионалното дерби с Кипър с 0:1, но въпреки това са недостижими на първото място в група 2 с 12 точки след четирите си поредни победи преди това. В другия мач Северна Ирландия победи Косово с 2:1 и три отбора са разделени в две точки, като към момента Кипър остава последен с пет.

В последния кръг Гърция приема Северна Ирландия, а Косово е домакин на Кипър.