Швейцарският национален отбор записа една от най-убедителните си победи в новата си история и то срещу силен съперник.

"Кръстоносците" победиха Исландия с 6:0 в Санкт Гален и започнаха повече от успешно кампанията си в новосформирания турнир Лигата на нациите.

Стивън Зубер вкара в 13-а минута с фантастичен шут, за да открие резултата, а 10 минути по-късно Денис Закария направи добавка след спасяване дошло от пряк свободен удар на Джердан Шакири.

В 53-а минута самият Шакири направи 3:0 от фаул, а в 67-а Харис Сеферович реализира с удар от границата на наказателното поле.

Петият гол бе дело на младия Албиан Айети в 71-а минута. Шестото попадение реализира Адмир Мехмеди в 83-а минута.

За последно Исландия загуби с подобен тежък резултат през 2007-а, когато в европейска квалификация Швеция ги надви с 5:0. Последната загуба с шест гола разлика е от Дания в световна квалификация през 2001-а - отново 0:6.

Тогава обаче при исландците нямаше толкова голяма класа в състава, която личи в последните години. Няколко ключови имена отсъстваха в днешния мач, но това не прави загубата по-малко унизителна.

Срещата с Швейцария е от Дивизия 1, а другият отбор в тази група е Белгия. Във вторник "червения динамит" ще гостува на исландците.