"Левски" си спечели правото да играе в турнира Лига Европа през следващия сезон.

Хората на Делио Роси победиха с 4:1 "Черно море" в решителния бараж на стадион "Георги Аспарухов" след голове на Габриел Обертан, Серджиу Буш, Васил Панайотов и Иван Горанов. За "моряците" точен бе Мехди Фенуш.

"Левски" поправи грешките от финала за Купата със "Славия" и този път показа ефективност в атака, след като отново създаде множество голови положения. Освен всичко си направи подарък за 104-ия си рожден ден.

Снимка: Bulphoto

Резултатът по всяка вероятност спаси работата на Делио Роси, който не успя да донесе трофей в първия си сезон на "Герена".

Нулевото равенство бе развалено в 24-а минута чрез Обертан, който със силен удар не остави шанс на Благой Макенджиев. Голяма заслуга за гола има Жорди Гомес, който размина двама футболисти на гостите.

Серджиу Буш направи резултата в 39-а минута след страхотно двойно подаване с Иван Горанов, който му центрира от фланга.

Малко след това Паулиньо можеше да оформи класически резултат, но стреля във вратаря отблизо.

Втората част започна с по-добра игра на хората на Илиян Илиев и те заслужено стигнаха до попадение. Горанов изчисти топката неуспешно и тя попадна във Фенуш, който с прецизен удар намали изоставането.

В 73-а минута дойде най-красивият момент в мача. Панайотов вкара фантастично попадение с фалцов удар от границата на наказателното поле и върна спокойствието в лагера на "Левски".

В 82-а минута "сините" получиха дузпа след игра с ръка на Илиас Хасани, породена от центриране на Иван Горанов. При паса към бека останаха съмнения за засада.

Самият той изпълни дузпата и даде още по-солиден аванс на своите.

В ответната атака "Черно море" удари греда след удар в близкия ъгъл на Радослав Василев.