Ливърпул победи Порто с 2:0 в първи четвъртфинален двубой от Шампионска лига.

Мърсисайдци влязоха като абсолютен фаворит в мача, предвид миналогодишния си финал в турнира и страхотно представяне през този.

Това се усети и на терена, където домакините имаха тотално надмощие през почти целия мач и взеха чиста победа, която им дава сериозен аванс преди реванша след седмица в Португалия.

Решителни в мача бяха първите 30 минути, които Ливърпул изигра на страхотно темпо и успя да вкара два гола.

ГАЛЕРИЯ ОТ ДВУБОЯ ВИЖТЕ ТУК >>>

Резултатът бе открит след само 5 минути игра. Садио Мане намери Роберто Фирмино, който върна топката към намиращия се на дъгата на наказателно поле Наби Кейта и той с чудесен техничен удар отбеляза.

Снимка: Getty images/ Guliver photos

Чудесен старт, който върна кошмарните спомени на португалските фенове от онова 5:0, с което любимците им загубиха от същия съперник в осминафиналите на миналогодишното издание на турнира.

Попадението вдъхна още по-голяма увереност на домакините, които продължиха да атакуват, все така с настроение.

Очаквано най-деен бе Мохамед Салах, почти всяка атака минаваше през него, а на няколко пъти египтянинът опита интересни удари.

Логичното все пак се случи в 26-ата минута, когато Тренд Александър-Арнолд с чудесен пас намери Роберто Фирмино, а за бразилеца не оставаше нищо друго, освен да вкара в опразнената врата.

Вторият гол успокои домакините и Порто успя да погледне на няколко пъти към вратата на Алисон. Португалците дори имаха сериозни претенции за дузпа в края на първата част, когато след неразчетени защитни действия на Ливърпул, топката се удари в ръката на Александър-Арнолд. Въпреки наличието на ВАР, реферът така и не отсъди наказателният удар.

В началото на втората част Ливърпул стигна до трети гол чрез Садио Мане, но той бе отменен заради доста тънка засада, която ВАР все пак потвърди.

До края на двубоя Ливърпул уверено контролираше събитията на "Анфийлд". Играчите в червено не блестяха с невероятни отигравания, но и не подлагаха под съмнение победата си в този мач.

Двата гола преднина и чистата мрежа дават сериозен аванс на Ливърпул, които предвид показаното, едва ли ще допуснат изненада в Порто след седмица.