Швеция победи Русия с 2:0 като домакин в директен мач за първото място в група 2 на Дивизия "B" в Лигата на нациите.

Така скандинавците си осигуриха място при най-добрите на турнира след две години, а Русия остава в същата лига.

Двата гола на шведите бяха от идентични удари. Първо Виктор Линдельоф се разписа в 41-а минута след ъглов удар и избита топка.

В 72-а минута Маркус Берг направи 2:0 също след добавка и донесе заслуженото спокойствие на своите.

Двата отбора са с по 7 точки, но директният сблъсък носи радостта за "тре кронур". От тази група изпадна Туция.

В друг от мачовете с голямо значение във вечерта Шотландия победи Израел с 3:2 след обрат от 0:1 чрез хеттрик на Джеймс Форест. Така тимът еднолично се класира за Дивизия "B", а Албания изпадна от тази група още в миналия кръг.

В мач на честта Португалия и Полша завършиха 1:1 в Гимараеш след голове на Андре Силва през първата част и точна дузпа на Аркадиуш Милик през втората. Португалия е във финалната четворка, а Полша изпада в Дивизия "B".