Манчестър Сити се възползва от вчерашната грешна стъпка на Арсенал, за да скъси изоставането си от върха.

"Гражданите" победиха Астън Вила с 3:1, доближавайки се на три точки от първото място.

Това обаче е при условие, че лидерът Арсенал има и мач по-малко от своите преследвачи, като тази разлика може да се увеличи на четири или шест точки.

Ключово за успеха се оказа първото полувреме, в което "гражданите" бяха просто перфектни и успяха да се оттеглят на почивка с аванс от 3:0.

Не бяха изминали и четири минути от мача, когато Родри даде аванс на шампионите, които продължи да натискат в опит да решат мача си още до почивката.

И след няколко пропуска, головете на успокоението дойдоха в заключителните мигове на полувремето. Илкай Гюндоган удвои, а Рияд Марез от дузпа направи резултата 3:0.

Комфортната преднина съвсем очаквано успокои домакините, които заиграха доста по-лежерно след почивката. Оли Уоткинс успя да намали за отбора на Вила, който имаше още няколко шанса да върне интригата в мача.

Сити обаче удържа двата гола разлика, макар и в приспивно темпо. Така "гражданите" вече са на три точки от върха, както и на две пред третия Манчестър Юнайтед.