Лудогорец затвърди перфектния си старт на пролетния полусезон с нова победа в наглед трудно гостуване.

Шампионите победиха с 2:1 Черно море във Варна, като по този начин поне за няколко часа увеличиха аванса си на върха в класирането на седем точки.

Така след разгрома си с 4:0 над Арда в Кърджали преди седмица, разградчани записаха и наглед безпроблемен успех на стадион "Тича", който е едно от най-трудните места за гостуване в Първа лига.

Лудогорец изигра доста силен мач, който реши с два гола през първата част, а през втората без да блести успя задържи преднината си.

Все пак минути преди края Черно море успя да вкара гол, с който върна интригата за заключителните мигове на срещата, но в тях "моряците" така и не направиха атака, с която да опитат да изравнят резултата.

Иначе Лудогорец натрупа аванса си само в рамките на пет минути през първата част, когато две прекрасни асистенции на Кирил Десподов се оказаха решаващи.

Първо футболист №1 на България за изминалата година технично качи топката на главата на Каули Оливейра, който от около два метра разстояние вкара във вратата на Черно море.

Пет минути по-късно Десподов отправи ново центриране, този път доста технично с външната част на ходилото, а топката стигна до Спас Делев, който опита удар от воле.

Съдбата се усмихна на разградчани, защото ударът на Делев излизаше в аут, но бранителят Владко Дробаров отклони топката в собствената си врата за 2:0.

През втората част интересни ситауции почти нямаше, но в последната 90-ата миунта появилият се от пейката Юлиус Каспаравичиус намали резултата само седем минути след първата си поява по родните терени.

Но Черно море просто нямаше време и сили да направи нещо повече, като в крайна сметка загуби мача с 1:2.

Така Лудогорец започна годината с две победи, шест точки и шест вкарани гола, които поне до края на мача между Славия и ЦСКА, дават на разградчани аванс от седем точки на върха.

Черно море пък остава четвърти, но вече на три точки зад третия Ботев (Пловдив).