Левски победи столичния Септември с 3:2 в контролна среща, играна на стадион "Георги Аспарухов".

"Сините" изиграха силен мач, в който пет минути преди края водеха с три гола, а разликата можеше да е доста по-сериозна. Но в самия край втородивизионният им опонент успя да върне две бързи попадения.

Най-опитният в състава - Георги Миланов, който вчера удължи договора си със "сините" за още един сезон, откри резултата в края на първата част от дузпа.

На почивката Станимир Стоилов замени яловият в атаката Билал Бари с младия 16-годишен Преслав Бачев, а "синият" талант се отблагодари за доверието с гол за 2:0 само пет минути по-късно.

Още преди да е изминал час игра бразилецът Уелтън с хубав удар направи преднината на Левски класическа.

Малко след третия гол двамата треньори пуснаха куп тийнейджъри на терена, което логично съвсем промени мача и облика на отборите. Имаше желание и ентусиазъм, но в играта властваше най-вече хаосът. На терена за Левски бе и синът на клубната легенда Христо Йовов - Кристиян.

Доброто впечатление от играта на "сините" бе леко развалено в самия край, когато само за няколко минути Кристиян Иванов вкара две попадения и оформи крайното 3:2.