Левски направи мечтан старт на сезона и гледа уверено към втория кръг на Лига Европа след 2:0 на терена на Ружомберок в първия мач. Гостуването в Словакия бе изиграно перфектно тактически от отбора на Петър Хубчев и треньорът дебютира в официален мач с идеален турнирен резултат.

Давиде Мариани и Паулиньо вкараха головете за успеха, като именно те двамата водиха атаката. Хубчев избра схема без типична деветка, което донесе резултат и Левски тотално надигра тактически съперника.

Гостуването всъщност си беше домакинство, след като над 500 "сини" фенове създадоха атмосфера, сякаш мачът бе в София. За съжаление няма да е така в реванша след седмица, когато Левски ще приеме словаците без публика заради наказание.

Но при този резултат, вторият двубой би трябвало да е рутинно довършване на добре свършената работа и да няма напрежение.

Левски започна много прибрано мача в Ружомберок, като до 36-ата минута нямаше атака или удар към вратата на домакините. Не че и те създаваха опасности... В първия състав на Хубчев за официална среща, той имаше на разположение само двама нови - вратарят Милан Миятович и защитникът Янис Каргас.

В 14-ата минута словаците вкараха топката в мрежата и, за щастие на българския отбор, бе маркирана засада. Това си остана и най-опасната ситуация в целия мач пред вратата на новото попълнение Миятович.

9 минути преди да изтече едно равностойно и скучничко откъм положения полувреме, Живко Миланов центрира добре и Мариани стреля страхотно с глава, за да прати прехвърлящ удар в далечния ъгъл - 0:1.

Левски поведе сякаш от нищото, а това тотално разстрои и без това неособено убедителните в играта домакини. Още до края на първата част Хали Тиам изпусна да удвои.

След почивката Ружомберок тръгна в атака и стигна до два последователни корнера, стягайки обръча в търсене на гол.

Но след втория ъглов удар, гостите пратиха словаците в нокаут.

Топката бързо бе избита пред наказателното поле, откъдето Станислав Иванов я изнесе с 30-метров пас зад гърба на отбраната и Паулиньо остана един на един с капитана на домакините Ян Масло и вратаря Крайчирик. Бразилецът изигра гросмайсторски положението, излъга стража и вкара - 0:2.

До края Левски не допусна нито една опасност пред Миятович, а Мариани не бе далеч и от трети гол. "Сините" владееха положението, разиграваха и затвърдиха впечатлението за добър тактически мач. В края за няколко минути дебют направиха Здравко Димитров и Франко Мазурек, други две нови попълнения на "Герена".

Нещо, което без съмнение ще се хареса на Хубчев в официалния му дебют. Тази победа е и първа от 9 години за "сините" в евротурнирите като гост.

Реваншът е след седмица на празния "Георги Аспарухов" и, ако Левски не допусне сензационен срив, изглежда в идеална позиция за място във втория кръг на Лига Европа.