Левски продължава да впечатлява с представянето си под ръководството на Станимир Стоилов, като победи Ботев (Пловдив) на Герена с 2:0 във втория плейофен кръг.

"Сините" стигнаха до успеха след голове на Филип Кръстев от дузпа и Сонко Сундберг през първото полувреме. Така домакините изпревариха Черно море в класирането и вече са четвърти с 46 точки, на три зад днешния съперник.

Двубоят повтори резултата от 4 декември, когато "сините" отново триумфираха с 2:0. Сегашният триумф е четвърти пореден за тима на "Георги Аспарухов".

На полувремето на срещата се получиха изключително грозни ексцесии. Феновете на Ботев хвърлиха бомби към сектор "А", а около 150 фенове на "сините" се затичаха към сектора на гости. Малко преди да се стигне до физическа саморазправа полицията се намеси и я предотврати.

Един от полицаите е бил уцелен с бомбичка по крака и след това е откаран в болница, но за щастие няма сериозни наранявания. След преглед се е върнал, за да охранява мача.

В деветата минута Левски получи дузпа за игра с ръка на Дилан Мертенс след удар с глава на Георги Миланов.

Решението бе взето след ВАР, въпреки че разстоянието между двамата играчи бе много малко. Филип Кръстев застана зад бялата точка и не сгреши за 1:0.

В 36-ата минута столичани вкараха най-красивия си гол от началото на сезона. Сонко Сундберг не остави шанс на Аргилашки с фантастичен шут от около 40 метра, който срещна напречната греда и падна зад гол линията. Шведът от гамбийски произход вкара първия си гол за "сините".

Второто полувреме се забави заради ексцесиите, а в 48-ата минута Виктор Генев отправи страховит шут от дистанция, който срещна горната греда.

В 70-ата минута Илиян Стефанов направи втория си голям пропуск в този мач, като не успя да уцели топката добре от много изгодна позиция.

Като цяло Ботев не успя да създаде достатъчно опасности, с които да потърси равенството.