Неубедителната форма на "Левски" в родното първенство продължи с равенство срещу Спартак (Варна) като гост. Столичани взеха само точка от морската ни столица след 2:2, като така нямат победа вече шест последователни мача.

Единственият плюс за 26-кратните шампиони бе това, че прекъснаха поредицата си от два поредни двубоя без отбелязан гол.

Във Варна няколко хиляди фенове по трибуните станаха свидетели на зрелищен двубой, който в крайна сметка им предложи четири гола и не излъчи победител.

Кръстев даде преднина на "Левски" в 25-ата минута, когато се разходи необезпокоявано през защитата на домакините, за да прати топката във вратата с удар в десния ъгъл на Иван Дичевски - 1:0. Почивката дойде при такъв резултат, но само три минути след подновяването на играта феноменален гол на Ивайло Климентов възстанови равенството.

Голмайсторът за "сините" Кръстев изчисти топката лошо, а Климентов я заби точно под гредата на Пламен Андреев с бомбен шут от дистанция за 1:1.

Едва три минути след това Кръстев се реваншира с втори гол. Той стреля от сходна дистанция като при първото си попадение, за да изведе своите напред пак - 2:1.

В 66-ата минута обаче варненци пак изравниха, при това след комбинация на двама бивши играчи на гостите. Здравко Димитров центрира от свободен удар, а Пламен Димов се разписа с глава за 2:2.

Столичани се втурнаха да търсят победен гол, но няколко бриялнтни спасявания на Дичевски ги отчаяха. В самия край на мача Спартак дори можеше да победи, но Денис Баланюк се засуети и не успя да стреля достатъчно бързо към опразнената от Андреев врата.

"Левски" е седми в класирането с 29 точки, а Спартак - последен само с осем.