След три поредни загубени финала във ФА Къп, отборът на Челси този път рано приключи с ангажиментите в турнира, още след първия си мач.

В дербито от третия кръг на надпреварата, "сините" от Лондон загубиха по категоричен начин с 0:4 от шампиона Манчестър Сити.

Само няколко дни, след като двата тима се срещнаха на ниво Висша лига, където победата бе за Сити, сега шампионите отново затвърдиха доминацията си над Челси, но този път по далеч по-категоричен начин.

Така в последните четири мача между тези два тима, неизменен победител е Манчестър Сити, а в тези мачове Челси така и не успява да порази вратата на противника.

За последно "сините" от Лонодн вкараха на този опонент през пролетта на 2021-а, във финала за Шампионска лига, който спечелиха.

Днес всичко бе решено само в рамките на 15 минути през първата част, когато паднаха три от попаденията.

Първо Рияд Марез откри от пряк свободен удар, а сякаш в този миг гардът на Челси тотално рухна и всичко за гостите се срина. Малко по-късно Хулиан Алварес удвои от дузпа, а в 38-ата минута гол на Фил Фоудън съвсем уби интригата в този мач.

През втората част Сити просто разгираваше, чакайки края, а последния съдийски сигнал с нетърпение очакваха и играчите на Челси, които просто не виждаха, как могат да измъкнат нещо от този мач.

Все пак видяхме и четвърти гол, който бе дело на Рияд Марез в 84-ата минута от дузпа.