Английският шампион Манчестър Сити съвсем очаквано се класира за четвъртфиналите на Шампионска лига.

"Гражданите" направиха изненадващо домакинско 0:0 срещу Спортинг (Лисабон), но след успеха си с 5:0 в португалската столица успяха да се класират напред.

Именно разгромният резултат от първата среща повлия сериозно на представянето на Сити тази вечер. Пеп Гуардиола направи доста рокади в своя състав, а момчетата му подходиха доста лежерно, а на моменти надменно срещу португалския си опонент.

Представянето на английския шампион бе доста далеч не само от това, което видяхме преди три седмици в Лисабон, както и от нивото, което показва всеки уикенд по терените на Острова.

Показателна за отношението на Сити към мача бе и смяната в 73-ата минута, когато Пеп Гуардиола пусна третия си вратар в игра.

Това бе 36-годишният Скот Карсън, който за последен път в кариерата си игра на ниво Шампионска лига на 23 август 2005-а, когато бе на вратата на Ливърпул при загубата от ЦСКА с 0:1 в квалификациите на турнира.

Снимка: Getty images

Твърде малко положения, редица безидейни атаки и като цяло отегчителен футбол, който не сме свикнали да виждаме от съставите на Гуардиола.

Разбира се, зад всичко това стоеше обяснението, че мачът бе решен.

Дори контраатаките на Спортинг изглеждаха доста по-опасни и нямаше да е изненадващо и нелогично, ако португалите бяха измъкнали някой минимален успех за престиж и самочувствие.

Така това нулево равенство прати Сити сред най-добрите осем в турнира, където към този момент са още тимовете на Реал (Мадрид), Байерн (Мюнхен) и Ливърпул.