Манчестър Сити с лекота разгроми Арсенал с 3:0 на неговия стадион и намали изоставането си до лидерите във Висшата лига.

Шампионите не се затрудниха особено срещу объркания тим на временния мениджър Фреди Люнгберг, който показа желание единствено в атака.

Но футболни мачове на такова ниво се печелят със стратегия, организация и здрава игра в другите две фази - нещо, което Арсенал бе забравил в съблекалнята.

Кевин де Бройне, който е нещо като пораснал двойник на Кевин от култовия коледен "Сам вкъщи", наниза първия гол във втората минута. Белгиецът асистира за 0:2, като вкара Рахийм Стърлинг.

И пак Кевин добави още от коледния дух за гостите - 0:3 в 40-ата минута с нов прекрасен удар.

Сити можеше да вкара още много, но намали скоростта дори до пускане по инерция. Нямаше и нужда от друго, Арсенал се предаде някъде с третия инкасиран гол.

Тимът от Северен Лондон е с шест поредни мача без победа у дома в първенството, има три загуби и три ремита. И е девети, на 7 точки от топ 4, с отрицателна голова разлика.

Сити е с 35 т., на 4 зад втория Лестър, когото може да настигне при победа в прекия мач идния уикенд, на който шампионите са домакини.

Лидерът Ливърпул е на 14 т. пред отбора на Пеп Гуардиола, който обаче няма да се откаже до последно от преследването.