Манчестър Сити победи с 1:0 Арсенал и го изхвърли от турнира за Купата на Футболната асоциация в четвъртия кръг, взимайки и малко психологически предимство в задаващата се по-мащабна битка за надмощие през пролетта в английския футбол.

Нейтън Аке вкара в 64-ата минута единствения гол за домакините, след като удар на Хулиан Алварес срещна гредата, а Джак Грийлиш задържа умело отбитата топка и я подаде в краката на Аке.

В типичен турнирен сблъсък, играта бе равностойна между тимовете, които са и основни конкуренти за титлата във Висшата лига. И още не се бяха срещали през сезона.

И двамата мениджъри прибягнаха до ротации, не пуснаха оптималните си състави, но знаеха важността на победата.

Микел Артета, дългогодишен асистент на Пеп Гуардиола в Сити, преди да поеме Арсенал, явно познава отлично този съперник. Тимът му не се огъна и даде равностойна битка на шампиона на неговия стадион.

В края гостите имаха и своите шансове, но не стигнаха до равенство.

Те отпадат от турнира за Купата на ФА, но основната цел е ясна - титлата. Арсенал не е бил шампион на Англия от 19 години. Сега води с 5 т. пред Сити (и с мач по-малко), като предстоят и два преки сблъсъка, които да завършат тази "трилогия". На 15 февруари е мачът в Лондон, а на 26 април - в Манчестър.

Тези срещи може да определят и кой ще е на върха във Висшата лига.

Първият удар - по-скоро психологически, е за "гражданите", които са в петия кръг на най-стария футболен турнир в света.