Носителят на Купата на Лигата в Англия - Манчестър Сити, продължава успешно да защитава трофея си след убедителна победа с 4:1 над Арсенал в Лондон в четвъртфиналите.

Само две минути бяха нужни на "гражданите" да поведат в резултата и макар че се оттеглиха на почивка при равен равенство, показаха превъзходството си през втората част с нови три попадения.

Агонията за Микел Артета и Арсенал продължава, като тимът записа четвърта загуба в последните си шест домакинства и бива надигран в пореден мач.

Двата състава излязоха с резервни вратари и някои промени, като широчината, с която разполага Пеп Гуардиола, си каза думата. За Арсенал играха хора като Джо Уилок и Габриел Мартинели, които обикновено не получават шанс.

Резултатът бе открит още в третата минута с попадение на Габриел Жезус, който реализира с глава след центриране от левия фланг на Олександър Зинченко.

Сити владееше инициативата, но изненадващо допусна изравнителен гол след половин час игра. И тук голът бе с глава, а точен бе Александър Лаказет след пас от Мартинели.

През втората част "гражданите" наложиха превъзходството си. В 54-ата минута Рияд Марез направи 2:1 от пряк свободен удар след много слаба намеса на исландския страж Рунар Рунарсон, който дойде на "Емирейтс" от Дижон през този сезон.

Гостите решиха всичко в своя полза в 59-ата минута, когато Фил Фоудън технично прехвърли вратаря след асистенция на Фернандиньо.

Последното попадение за крайното 4:1 вкара Еймерик Лапорт в 73-ата минута след късо изпълнение на ъглов удар и центриране на Фоудън. Сити преследва четвърти пореден триумф в надпреварата и шести за последните осем издания.

За полуфиналите се класира и отборът Брентфорд, който отстрани елитния Нюкасъл след домакинско 1:0.