Шампионът Манчестър Сити надделя над гостуващия Брайтън с 2:0 в среща от седмия кръг на английското футболно първенство.

С четвъртия си пореден успех във Висшата лига възпитаниците на Пеп Гуардиола оглавиха класирането с 19 точки, на точка пред Ливърпул.

Рахийм Стърлинг откри резултата на "Етихад" в 29-ата минута след като засече на празна врата отблизо на задната греда ниско центриране на Лерой Сане от ляво.

В средата на второто полувреме Стърлинг асистира от ляво на Серхио Агуеро и аржентинецът се разписа с удар от десетина метра.

Хари Кейн се разписа два пъти през първото полувреме и донесе успеха на Тотнъм с 2:0 на терена на последния в класирането Хъдърсфийлд, който остана на дъното без успех от началото на сезона и с актив от 2 точки. Лондончани пък събраха 15 точки и вече са четвърти в подреждането.

Веднага след тях също с 15 точки е друг столичен тим Арсенал, който днес спечели също с 2:0 срещу гостуващия Уотфорд след два гола в края.

Домакините поведоха в 81-ата минута, когато след остро центриране от дясно на Алекс Айуоби в малкия пеналт Крейг Каткарт отклони топката в собствената си врата. Две минути по-късно Месут Йозил вкара отблизо след подаване на Александър Лаказет от дясно.

Новакът Уулвърхямптън продължи възхода си след победа с 2:0 над гостуващия Саутхямптън.

Резервата Иван Кавалейро и Джони Кастро вкараха в последния четвърт час и записаха пети пореден мач без поражение в елита, а с 12 точки отборът вече е осми.

Лестър спечели с 2:0 на терена на Нюкясъл Юнайтед, който остана без победа и в зоната на изпадащите с 2 точки.

Гилфи Сигурдсон пък реализира два гола и помогна на евертън да победи с 3:0 гостуващия Фулъм.