Манчестър Сити победи Брайтън с 1:0 на "Уембли" в полуфинален мач от турнира за Купата на Футболната асоциация.

"Гражданите" вкараха ключовото попадение още в четвъртата минута, когато Кевин Де Бройне пусна магичен пас към Габриел Жезус и нападателят отблизо с глава не остави шанс на Мат Райън.

Тимът на Хосеп Гуардиола изигра един от слабите си мачове през сезона и не създаде кой знае колко голови ситуации пред противниковата врата.

В края на първото полувреме Кайл Уокър можеше да бъде изгонен за удар с глава срещу иранеца Алиреза Джаханбаш, след като двамата се спречкаха. Съдията обаче показа два жълти картона.

В началото на втората част Брайтън имаше един добър шанс след суматоха в наказателното поле, породена от статично положение, но топката бе изчистена в последния момент преди завършващия удар.

Така рутинно Сити се класира за втори финал през сезона и продължава да мечтае за куадрапъл - четири купи в рамките на една кампания.

Другият полуфиналист ще бъде определен от неделния мач между Уулвърхямптън и Уотфорд.