Манчестър Сити постигна осмата си поредна победа във Висшата лига след 2:0 над Бърнли на "Търф Моор" в междинния 22-и кръг.

"Гражданите" на Пеп Гуардиола спечелиха комфортно на тежък стадион, на който традиционно най-големите клубове в Англия се мъчат.

Случи се след два гола през първото полувреме, като техни автори бяха Габриел Жезус и Рахийм Стърлинг. Сити трябваше да се справя без отсъстващите си звезди Серхио Агуеро и Кевин Де Бройне.

Жезус откри резултата още в третата минута с добавка след лоша намеса на вратаря Ник Поуп при удар на Бернардо Силва.

Вторият гол падна в 38-ата минута след бърза триходова комбинация на гостите. Рияд Марез изведе Илкай Гюндоган, който пък пусна успореден на вратата пас към Стърлинг. Последният вкара от близка дистанция.

До края на мача "гражданите" владееха топката и макар че трудно стигаха до голови ситуации, успяха да спестят сили за предстоящото си гостуване на Ливърпул.

В друг мач от кръга Лестър победи Фулъм като гост също с 2:0. Точни бяха Келеши Ихеаначо и Джеймс Джъстин.