Манчестър Сити постигна 25-та победа във Висшата лига, налагайки се като гост над Уотфорд с убедителното 4:0 в предпоследния кръг.

"Гражданите" за пореден път "скъсаха" мрежата на този съперник, като в мачовете преди този го победиха с 6:0 и 8:0 в рамките на 2019 година.

Хората на Пеп Гуардиола играха за честта си, тъй като са заковани на второто място в крайното класиране, но направиха допълнително битката за оцеляване интересна.

Уотфорд е 17-и с 34 точки и при евентуална победа на Астън вила над Арсенал тази вечер ще се озове в зоната на изпадащите.

"Стършелите" влязоха в мача без постоянен треньор, след като Найджъл Пиърсън беше уволнен и тимът се водеше от временния наставник Хейдън Мълинс. Това меко казано не доведе до удовлетворяващ резултат.

Рахийм Стърлинг даде тон на головото шоу срещу любимия си съперников отбор с две попадения през първото полувреме. Той откри в 31-ата минута след лошо изчистване на Уил Хюс.

Халфът се провини и в 40-ата минута, когато събори Стърлинг в наказателното поле. Английският национал застана зад топката от бялата точка и ударът му бе спасен, но вкара с моментална добавка за 2:0.

През втората част Сити бе още по-експлозивен. В 63-ата минута удар на Стърлинг бе спасен, но отново с добавка този път се разписа младият Фил Фоудън.

Последният пети гол реализира защитникът Еймерик Лапорт след центриране от фаул на човекът-пас Кевин Де Бройне в 67-ата минута.