Английският шампион Манчестър Сити разгроми Бърнли с 5:0 и безпроблемно стигна до петия кръг за Купата на футболната асоциация.

Това бе един от малкото сблъсъци между два елитни тима в турнира и се очакваше да има повече интрига в него, но Сити буквално разкъса съперника си.

"Гражданите" изцяло контролираха мача, като в по-голямата му част лежерно разиграваха, сякаш им е скучно на терена.

Бразилецът Габриел Жезус даде пренина на Сити през първата част. През втората Бернардо Силва, Кевин Де Бройне, Серхио Агуеро и автогол на Кевин Лонг оформиха крайния резултат.

В друг мач от турнира третодивизионният Шрьосбъри бе на път да поднесе огромна изненада, но завърши наравно 2:2 с елитния Уулвърхемптън.

Скромният тим водеше с два гола разлика 15 минути преди края, но Раул Хименез намали, а в последните секунди Мат Дохърти прати мача в преиграване.

Снимка: Getty images/ Guliver photos