За втора поредна година Манчестър Сити отстрани градския съперник Манчестър Юнайтед на полуфиналите в турнира за Купата на Лигата.

Хосеп Гуардиола и компания спечелиха с 2:0 на "Олд Трафорд" и нанесоха поредна загуба в полуфинален сблъсък на Оле Гунар Солскяр, откакто е мениджър на "червените дяволи". Това се превръща в тенденция.

Сити изоставаше игрово през първата част, но затвърди добрата си форма от последните мачове с много силна втора, в която вкара двете попадения. Така се класира на финала, който ще се играе през април, а съперник е Тотнъм на Жозе Моуриньо. Предстои пореден вълнуващ епизод на сблъсъците между Пеп и Специалния, като този ще е с цената на трофей.

За Юнайтед остава огорчението, че не можа да спре "гражданите" в най-успешния им турнир през последните години. Солскяр отчаяно се нуждае от купа, но ще трябва да се концентрира в другите турнири.

Тимът му започна силно и в деветата минута силен удар на Бруно Фернандеш беше спасен страхотно от резервния страж на гостите Зак Щефен. Сити отвърна с подобен удар на Кевин Де Бройне, който срещна гредата.

Първата част завърши без голове, но общо три бяха отменени правилно заради засада - два за "гражданите" и един за "червените дяволи".

В 50-ата минута Сити поведе от статично положение. Илкай Гюндоган центрира от фаул и Джон Стоунс засече топката, която бе пропусната от всички защитници в червено.

"Гражданите" не бяха далеч и от втори гол в 57-ата минута но Дийн Хендерсън се разпъна, за да спаси удар на Рахийм Стърлинг с глава. В 62-ата минута младокът реагира и при удар на Марез - нова страхотна намеса.

В 83-ата минута Сити си гарантира участието на финала. След ъглов удар Уан Бисака изчисти топката на крака на Фернандиньо, който извън наказателното поле прати топката неспасяемо до гредата за 2:0.