Планът на Чоло Симеоне този път не сработи напълно в големия сблъсък на двете коренно различни футболни философии в четвъртфиналите на Шампионска лига.

В него английският шампион Манчестър Сити спечели с 1:0 срещу Атлетико (Мадрид), като взе минимален аванс преди реванша в испанската столица след седмица.

Успехът на "гражданите" бе напълно заслужен, а продукцията на "Етихад" едва ли изненада някого. Видео от мача вижте на MAXSport.live.

Верни на стила на Пеп Гуардиола, играчите на Сити владееха изцяло инициативата, контролираха топката в огромен процент от времето и логично стигнаха до успеха, макар и само с гол разлика.

Верни пък на своята философия, войниците на Чоло излязоха да търсят нулево реми. Те се бранеха храбро и самоотвержено, но в крайна сметка се пропукаха фатално, макар и само веднъж за тези тежки за тях 90 минути.

Това се случи в 70-ата минута, когато току що появилият се от пейката Фил Фоудън пусна страхотен пас към Кевин Де Бройне, а доста тихият до този момент белгиец с диагонален шут вкара за 1:0.

Гол на облекчението, защото преди него наистина не се виждаше как Сити ще успее да преодолее тази "червенобяла" стена срещу себе си.

Показателно за хода на мача бе, че за първото полувреме Сити имаше 50 атаки, срещу само една за Атлетико. Гостите също така не отправиха нито един удар за всичките 90 минути.

Вратарят на англисйкия тим Едерсон се намеси само веднъж, но това бе при едно центриране, не при голов удар към вратата му.

Снимка: Getty images

И макар да не отправиха нито един удар, а и да не се опитваха да го сторят особено, играчите на Атлетико не бяха далеч от това да измъкнат нещо, защото освен гола на Де Бройне, Сити не стигна до друго опасно положение.

Няколко далечни удара, няколко традиционни симулации на Стърлинг в наказателното поле, и това бе всичко, което "гражданите" успяха да свършат срещу добре подредения си противник.

Минималният аванс означава, че след седмица в Мадрид всичко е възможно. Атлетико още е в играта, а Чоло вече разплака другия тим от Манчестър в предишната фаза, преди две години го направи и с Ливърпул, защо и против всяка логика да не го направи и срещу Сити на Гуардиола.