Манчестър Сити "честити" титлата на новия шампион на Англия Ливърпул с разгромно 4:0, като ясно даде да се разбере - отборът на Пеп Гуардиола си иска титлата обратно догодина.

Мачът започна с шпалир, както повеляват традициите в страната, който играчите на домакините направиха на заслужилия първенец.

Снимка: AP/БТА

Куриозно, именно "червените" тръгнаха по-силно на терена с невероятна преса и две отлични ситуации до 20-ата минута, при едната от които Мохамед Салах уцели греда. Но вместо 0:1, резултатът стана 1:0 четири минути по-късно, когато Джо Гомес свали на тревата Рахийм Стърлинг в наказателното поле - дузпа.

От 11 метра Кевин де Бройне откри, а в следващите 20 минути до края на полувремето Сити утрои аванса си. Стърлинг отбеляза пак след грешка на Гомес, а Фил Фодън завърши страхотна атака с трети гол в последните секунди на първата част.

Ливърпул изглеждаше след първите 20 минути доста далеч от обичайното си ниво, което може и да е разбираемо с празненствата от спечелената титла миналата седмица, 7 кръга преди края на сезона.

Автогол на Алекс Окслейд Чембърлейн довърши гостите, а в последните секунди резултатът отиваше на 5:0, но намеса на ВАР отмени попадение на Риад Марез.

"Доволен съм. Поздравления за моя отбор, който спечели срещу шампиона с цялата му класа. Те не дойдоха тук да празнуват, видях колко бяха мотивирани преди мача.

Да победим този отбор с 4:0 е идеална подготовка за нас преди важните сблъсъци с Арсенал (полуфинал за Купата на ФА) и Реал Мадрид (реванш от осминафиналите в Шампионската лига)", каза Пеп Гуардиола след разгрома.

"Те бяха по-бързи в мисленето от нас на терена, на нас ни липсваше скорост и креативност. Срещу Манчестър Сити винаги имаш проблеми, въпреки че имахме и нашите ситуации.

Не е ли невероятно, че и друг отбор може да е шампион при такъв изключителен тим на Сити? Те са абсолютно невероятни, нямат слаб мач през сезона", похвали съперника Юрген Клоп.

Ливърпул е с 20 точки пред Сити, остават 6 кръга до края.

Ако успее да задържи този аванс и не допусне той да падне под 19 точки, отборът на Клоп ще счупи рекорда за спечелена титла с най-голяма дистанция от втория за цялата 132-годишна история на английското първенство.