Манчестър Сити поведе в класирането на Премиър лийг и ще бъде начело поне до утре. Шампионите разбиха борещия се за спасение новак Лутън с 5:1 и се изкачиха на върха с две точки повече пред Арсенал и Ливърпул, които имат по мач по-малко - и двата тима ще играят своите двубои в неделя.

Началото на "Етихад" загатна какво очаква феновете в съботния следобед. Домакините поведоха след само 65 секунди игра, след като Ерлинг Холанд стреля, топката се отби в Дайки Хашиока от гостите и влетя в собствената му мрежа - 1:0 за "гражданите" след автогол.

Следващото попадение обаче дойде след повече от час чакане и бе дело на Матео Ковачич, реализирал хубав гол за 2:0 в 64-ата минута на двубоя, после и Холанд се записа сред реализаторите, след като направи 3:0 от дузпа, а финалните минути бяха за Йошко Гвардиол и Жереми Доку.

Рос Баркли върна попадение за гостите в 81-ата минута, но после 90-милионната хърватска покупка на Пеп Гуардиола асистира на Жереми Доку, който увеличи до 4:1 три минути преди края, а после върна услугата на Гвардиол. Хърватинът оформи крайния резултат с втория си гол за седмицата, след като вкара на Реал (Мадрид) на "Сантиаго Бернабеу" в Шампионската лига във вторник.

Манчестър беше без Родри, като за първи път през сезона в Англия успя да спечели мач, в който той не е на терена. Досега тимът имаше три загуби в трите двубоя, в които той отсъстваше.