Ерлинг Холанд вкара само един гол. Това, казано на шега, е новината от мача на Манчестър Сити срещу Саутхемптън, спечелен с 4:0 на "Етихад". Успехът в деветия кръг на Висшата лига бе шести пореден за "гражданите" и дойде доста лесно.

Жоао Кансело откри резултата в 20-ата минута, а Фил Фоудън се разписа в 32-ата минута. В началото на второто полувреме Марез увеличи аванса на "гражданите" на три гола.

Ерлинг Холанд отбеляза гол номер 15 във Висшата лига за този сезон в 65-ата минута. Норвежецът продължи блестящата си серия и се разписа в десети пореден мач, като вече има 20 гола с екипа на Ман Сити.

Успехът на тима на Пеп Гуардиола го изкачи на върха на класирането пред Арсенал, който утре играе срещу Ливърпул.

По същото време пък Челси зарадва феновете си с победа, след като преди дни удари и Милан в Шампионската лига. "Сините" спечелиха с 3:0 срещу Уулвърхептън и показаха, че си връщат формата. Головете бяха дело на Кай Хаверц (45), Кристиан Пулишич (54) и Армандо Броя (90), а с две асистенции се отличи Мейсън Маунт.