Манчестър Сити постигна комфортна победа на "Етихад" над Саутхемптън с 5:2 в отложена среща във Висшата лига.

"Гражданите" продължават по план похода си към титлата с игра, която е изпълнена с настроение и резултатност. Днес хората на Пеп Гуардиола показа колебания в отбрана, но силната им атака ги компенсира с петте попадения.

В играч на мача се превърна Рияд Марез, който вкара две попадения и създаваше голяма част от интересните ситуации пред вратата на "светците". В игра за "гражданите" се завърна Серхио Агуеро, който влезе като резерва през второто полувреме.

Победата събира 68 точки, които вече водят с 14 на градския съперник Юнайтед, макар и "червените дяволи" да са изиграли мач по-малко. Саутхемптън е 14-и с 33 точки, на седем от опасната зона.

Сити откри резултата в 15-ата минута с първия си по-сериозен шанс. Рубен Диаш прати дълъг пас към Олександър Зинченко по диагонала, а украинецът подаде на Фил Фоудън. Англичанинът стреля и последва спасяване на Алекс Маккарти, но при добавката Кевин Де Бройне направи 1:0.

В 22-ата минута след изпълнение на ъглов удар за Саутхемптън, Еймерик Лапорт задържа Яник Вестергор и съдията посочи бялата точка. Джеймс Уорд-Праус стреля точно за 1:1.

Сити стигна до аванс от 2:1 в период, в който съперникът атакуваше повече. Рияд Марез реализира в 40-ата минута след груба грешка на Че Адамс, който му подари топката.

В самия край на първата част резултатът стана 3:1, след като Илкай Гюндоган вкара топката във вратата. Тя отиде при него след удар в гредата от Марез.

10 минути след началото на втората част Сити стигна до още един гол. Марез вкара втория си гол с хубав удар, въпреки че беше заобиколен от червени фланелки.

Още в следващата атака Саутхемптън върна гола за 2:4. Хаос в защитата на Сити доведе до възможност за Адамс, който вкара и частично се реабилитира за по-ранната си издънка.

Радостта на "светците" бе само за няколко минути. Кевин Де Бройне направи 5:2 в 58-ата след добра работа на Фил Фоудън.

В 85-ата минута Саутхемптън вкара трети гол чрез Че Адамс, но попадението правилно бе отменено заради засада.