Манчестър Сити се прости с шансовете си да вдигне един от трите възможни домашни трофея.

Става въпрос за Купата на лигата, която "гражданите" спечелиха в пет от последните седем издания, но този път трябваше да се сбогуват с надпреварата още на четвъртфиналите.

И това се случи по доста изненадващ начин, след загуба с 0:2 в гостуването на последния в класирането на Висашта лига - Саутхемптън.

В успеха на "светците" обаче нямаше нищо изненадващо и незаслужено с оглед на случилото през 90-те минути на терена, защото звездите на Пеп Гуардиола бяха тотално обезличени.

Показателен е фактът, че за целия мач Манчестър Сити така и не отправи точен удар към вратата.

Решителна се оказа първта част, в която домакините бяха перфектни, а с два гола в рамките на пет минути, успяха да шокират звездната селекция на своя съперник.

Първо Секу Мара откри в 23-ата минута, а пет по-късно с фамозно изпълнение от дистанция Муса Дженепо удвои.

И макар още с началото на второто полувреме Пеп Гуардиола да направи четири смени, сред които пускането в игра на Ерлинг Холанд и Кевин Де Бройне, в играта на Сити осоебна промяна не настъпи. Промяна нямаше и в резултата.

В другия четвъртфинален мач от вечерта пък видяхме завръщането на една легенда. Нотингам Форест елиминира Уулвърхемптън след изпълнение на дузпи и за първи път от 31 години, ще бъде на полуфинал за Купата.

А в битката за финала жребият изправи Саутхемптън срещу Нюкасъл и Нотингам Форест срещу Манчестър Юнайтед.