Манчестър Сити победи Лийдс на "Елън Роуд" с 4:0 в среща от 34-ия кръг на Висшата лига.

"Гражданите" постигнаха важен успех, който ги връща на първата позиция в класирането с 83 точки, като разликата с втория Ливърпул продължава да е една.

До края на шампионата остават четири кръга, като тимът на Пеп Гуардиола ще търси по три точки срещу Нюкасъл, Уулвърхямптън, Уест Хям и Астън Вила.

Днес се видя, че Сити засега не е готов да се поддаде на напрежението и изигра перфектно второ полувреме, в което вкара три от попаденията.

Резултатът бе открит от Родри в 13-ата минута след центриране от фаул на Фил Фоудън. Статично положение донесе и втория гол в 54-ата минута. Отново Фоудън центрира, а Рубен Диаш отклони с глава за Нейтън Аке, който бе точен от близка позиция.

Третият гол за Сити падна в 79-ата минута. Фоудън направи втората си асистенция, като този път намери Габриел Жезус с извеждащ пас и бразилецът реализира.

В третата минута на добавеното време Фернандиньо оформи крайния резултат.

Поражението оставя Лийдс на 17-ата позиция с 34 точки, на пет от опасната зона.