Евертън опита да спре Манчестър Сити, но все пак преклони глава пред шампиона - 1:3. Отборът на Пеп Гуардиола нямаше право да грешка след победата на лидера Ливърпул по-рано днес.

Сити намали изоставането си на 5 т. на върха, но имаше тежки моменти при гостуването си в Града на "Бийтълс", срещу другия негов отбор.

Габриел Жезус откри след страхотно подаване на Кевин де Бройне, но още до почивката Евертън изравни, а и бе по-опасен пред вратата на гостите. Вкара Доминик Калвър-Люин в 33-ата минута.

След почивката домакините имаха добър шанс, но удар с глава на Йери Мина бе спасен, за да дойде моментът, в който индивидуалното майсторство пак наклони везните към Сити.

Риад Марез изпълни пряк свободен удар от близо 30 метра и ювелирно завъртя топката в долния ъгъл - 1:2. Оставаха само 19 минути и гостите вече имаха притеснения за още две загубени точки.

В края Рахийм Стърлинг добави трети гол и успокои Сити.

По-рано днес Челси записа първа домакинска победа в първенството при Франк Лампард - 2:0 над Брайтън. Жоржиньо от дузпа и Вилиан вкараха за "сините".

Тотнъм удържа домакинско 2:1 над Саутхемптън, въпреки че близо час игра с 10 души заради глупостта на Серж Орие, който си изкара два жълти картона в рамките на пет минути.

Хари Кейн вкара победно още преди почивката (долу).

Снимка: Getty Images/Guliver Photos