След поражението от Тотнъм преди седмица, английският шампион Манчестър Сити показа мускули и записа първи успех през сезона.

"Гражданите" изляха гнева си над новака Норич, разбивайки го с 5:0 на собствен терен.

Сити тотално надигра доста по-скромния си противник, като дори намери време да се позабавлява на терена.

Още в самото начало лоша изява в отбрана доведе до автогол за вратаря на Норич, а може би най-запомнящият се момент в срещата бе в 21-ата минута.

Тогава новото звездно попълнение Джак Грийлиш вкара първия си гол за Сити след трансфера за 100 милиона.

Той получи центриране от Габриел Жезус, като сякаш опита да спре топката, но тя го удари в коляното и влезе във вратата.

Така само за 21 минути резултатът бе 2:0, а задачата пред Сити стана далеч по-лесно.

Разгромът бе оформен през втората част, когато Аймерик Лапорт, Рахим Стърлинг и Рияд Марез се отчетоха с по гол.

По същото време истинско зрелище си спретнаха отборите на Лийдс и Евертън, които направиха 2:2.

"Карамелите" на Рафа Бенитес на два пъти успяваха да поведат в резултата, но Лийдс съумяваше да изравни.