Манчестър Сити е на четвъртфинал за Купата на ФА след победа с 2:0 като гост на Питърбро.

Тимът от дъното на втората по сила дивизия в Англия - Чемпиъншип, издържа точно 60 минути срещу шампиона и лидер в елита, преди Риад Марез да превземе крепостта за 0:1. Преди това Питърбро дори трябваше да поведе, но Сами Шмодиш изпусна от чиста позиция.

Сити лиши от интрига двубоя с втори гол на Джак Грийлиш в 67-мата минута, за да си осигури първата четвъртфинална позиция в най-стария футболен турнир.

Под ръководството на Пеп Гуардиола "гражданите" са печелили трофея веднъж - през 2019 г. Те остават в играта за требъл с титлата, купата и Шампионската лига през сезона.

Гуардиола сложи лентата на ръката на Александър Зинченко, левия бранител от Украйна, специално за този двубой. Това бе жест към него с оглед на ситуацията в родината му.

Кристъл Палас също е на четвъртфинал в турнира след домакинско 2:1 над Кристъл Палас.

В отложен мач от Висшата лига Бърнли загуби на свой терен от Лестър с 0:2 и пропусна възможност да се измъкне от зоната на изпадащите.