Манчестър Сити за трети пореден път е носител на Купата на лигата в Англия след 2:1 над Астън Вила на финала.

Това е трофей №8 за клуба в четвъртия сезон на Пеп Гуардиола.

А до края му през месец май отборът има теоретичен шанс да вземе още 3 купи - титлата в Англия (въпреки огромното изоставане все още математически е възможно), Купата на ФА и Шампионската лига.

Серхио Агуеро и Родри набързо дадоха аванс на Сити във финала - 2:0 до 30-ата минута. Изглеждаше, че фаворитът ще си поиграе като котка с мишка с аутсайдера, който се бори за оцеляване във Висшата лига.

Но конфузна и комична грешка на Джон Стоунс даде шанс на Вила и танзаниецът Мбвана Самата върна едно попадение с глава.

След почивката Сити държеше топката, но в края съперникът успя да натисне с центрирания и да "набута" отбора на Гуардиола в наказателното му поле.

Удар с глава на Бьорн Енгелс срещна гредата, като преди това вратарят Клаудио Браво успя да я докосне. Това бе шансът на Вила пет минути преди края, но...

Купата е за Сити и Пеп, а от трибуните за обратното стискаше палци Стилиян Петров - легенда на Астън Вила.

Принц Уилям също бе в ложите и видимо бе разстроен от загубата на своя любим отбор.