Отборът на Ливърпул получи страхотен шанс да увеличи още повече преднината си във Висшата лига, докато е в Катар.

Мърсисайдци играеха своя финал от Световното клубно първенство, а по същото време Манчестър Сити победи Лестър с 3:1 в дербито между другите два тима от челната тройка на класирането.

По този начин "гражданите" се приближиха на точка от Лестър, но отставиха "лисиците" на 10 от Ливърпул, който е и с мач по-малко.

Така, ако момчетата на Юрген Клоп спечелят отложения си мач срещу Уест Хем, ще имат повече от перфектна преднина от 13 точки на върха.

Сити абсолютно заслужи успеха си на "Етихад", макар да трябваше да прави обрат.

В 22-ата минута на мача гостите ликуваха, когато обичайният заподозрян - Джейми Варди, вкара своя гол №16 през сезона.

Английският национал страхотен пас от Харви Барнс, надбяга Фернандиньо и копна топката над Едерсон, за да изведе тима си напред.

В обичайния си стил обаче, Сити натика противника в собственото му наказателно поле, измъчвайки го с безкрайните си подавания.

"Гражданите" имаха и късметът да изравнят бързо, когато удар на Марез рикошира от Союнджу и не остави шансове на Шмайхел за 1:1.

Момчетата на Гуардиола направиха няколко пропуска, преди да стигна до заслужения обрат. Стърлинг бе спънат в наказателното поле, а Илкай Гюндоган реализира отсъдената дузпа.

През втората част събитията на терена не бяха много по-различни. Сити владееше изцяло играта, а Лестър атакуваше рядко, като дори не успя да нанесе точен удар.

Габриел Жезус пък реши всичко в 69-ата минута, когато Де Бройне развинти отбраната на Лестър и намери бразилеца, за когото не бе проблем да отбележи.

Така Манчестър Сити постигна изключително важна победа, но отборът остава доста далеч от първото място, за което дори Гуардиола призна, че трудно момчетата му биха се преборили.