Манчестър Сити направи много важна крачка към титлата във Висшата лига след домакинска победа с 1:0 над Тотнъм в 35-ия кръг на Висшата лига.

"Гражданите" се изравниха по мачове с Ливърпул и са са с една точка пред съперника си на върха в класирането.

На "Етихад" не се повтори шоуто от мача-реванш в Шампионската лига и падна само един гол, но това се дължеше на страхотни намеси на двамата вратари - Едерсон и Газанига. Ранен гол реши нещата в полза на актуалните шампиони.

Първият добър шанс бе за "шпорите" още във втората минута. Удар на Хюн-Мин Сон от малък ъгъл бе спасен от Едерсон.

Сити обаче поведе още в четвъртата минута. Бернардо Силва влезе навътре от десния фланг и центрира към Агуеро, който отклони с глава. Топката бе пратена в посока Фил Фоудън, който също с глава отблизо я отклони във вратата.

До края на полувреме Сити владееше инициативата, но добрият шанс бе за "шпорите" и по-конкертно отново Сон. Кореецът на контраатака мина на парад през защитата на домакините, но добро излизане и спасяване на Едерсон предотврати гола.

През втората част двата тима направиха по един голям пропуск. Първо Газанига спаси с крак удар на Стърлинг от много близо, а на другата врата Едерсон отрази шут на Лукас Моура.

Сити вече има 86 точки и води с една на Ливърпул, който в неделния ден гостува на Кардиф. Тотнъм е трети с 67 точки и може да бъде задминат от Арсенал и Челси в този кръг.