Манчестър Сити победи Борнемут с 3:1 в среща от 14-ия кръг на Висшата лига и продължава безгрешната си серия на "Етихад".

"Гражданите" седми успех на своя стадион, но този не дойде никак лесно. Борнемут показа защо е осми в шампионата и накара шампиона да се потруди.

Резултатът все пак бе открит от Сити. Бернардо Силва откри в 16-а минута, след като Асмир Бегович излезе да прави спасяване и вратата остана опразнена.

Борнемут изравни в края на полувремето чрез Калъм Уилсън, който отбеляза красиво с глава.

Втората част обаче бе за Сити, въпреки няколко пропуска на "черешките". Рахийм Стърлинг направи 2:1 в 57-а минута, след като самият той подхвана една атака. В шест мача срещу Борнемут Стърлинг винаги се разписва.

Крайното 3;1 бе оформено от Илкай Гюндоган в 79-а минута след остро центриране отдясно на Лерой Сане.

Така "гражданите" вече имат 38 точки и водят на Ливърпул с пет преди градското дерби на мърсисайдци с Евертън, което е в неделя.