Английският шампион Манчестър Сити записа поредната си рутинна победа по пътя към защитата на своята титла.

"Гражданите" победиха с 2:0 тимана Брентфорд у дома, с което увеличиха аванса си пред втория Ливърпул на 12 точки.

Разбира се, никак не е маловажен фактът, че мърсисайдци са с два мача по-малко, които потенциално могат да съкратят разликата на шест точки, което все пак оставя интригата за първото място жива.

Днес Сити изигра своя класически домакински мач срещу по-скромен тим. Момчетата на Пеп Гуардиола просто отказаха да псунат топката и я владееха през целия мач, натикали протинивка си в собствената му половина.

Единствените трудности за гражданите бяха до първия гол, който закъсня и дойде едва в 40-ата минута, когато реферът отсъди дузпа, която Рияд Марез превърна в гол.

След това всичко се успокои, а в 69-ата минута Кевин Де Бройне вкара и втори гол, за да реши всичко в тази среща, която Манчестър Сити спокойно доигра.

Далеч по-голям екшън по същото време имаше в Северен Лондон, където Тотнъм се постара на развали 60-ия юбилей на дългогодишния си собственик Даниел Леви.

"Шпорите" загубиха с 2:3 от Саутхемптън у дома, като пропуснаха шанса да се доближат само на точка от място в топ 4.

Със сигурност не вечерта, която Даниел Леви и всеки фен на Тотнъм искаха да видят, особено при положение, че 10 минути преди края домакините имаха аванс от 2:1.

След 1:1 през първата част, Хюн Мин Сон изведе "шпорите" напред в 70-ата минута и в този миг всичко изглеждаше върви по план за момчетата на конте.

Всичко за тях обаче рухна само в рамките на две минути между 80-ата и 82-ата, когато гостите от Саутхемптън стигнаха до бърз обрат.

Голове на Мохамед Елюнуси и Че Адамс донесоха обрата и изненадващата победа на гостите от южния бряг.

Така Тотнъм остана на седмата позиция с 36 точки, четири по-малко от четвъртия Уест Хем, но и цели три мача по-малко в актива на "шпорите".